1

Topic: În atenţia militarilor care au trecut în viaţa civilă!

În urma comentariului col. ing. rez. BĂLĂŞOIU COSTICĂ postat pe Blogul lui Ponta:

"Domnule Premier Victor Ponta,

Te roagă un col. ing. rez. să laşi pe generalul Dobriţoiu ministru la M.Ap.N. El este sigurul care s-a luptat pentru noi cei cu pensile tăiate. Deşi a fost o colaborare între SCMD şi voi, nu v-aţi ţinut promisiunea. Suntem mulţi cu procesele câştigate pe deciziile recalculate şi nu se aplică aceste hotărâri.

Lăsaţi-l pe domnul gen. Dobriţoiu să-şi termine ce a început referitor la dreptatea pentru noi, rezerviştii batjocoriţi de Oprea care, culmea prostiei, vreţi să vă şi consilieze. Eu sper să mai aveţi ceva din bunul simţ din primăvară. Nu uitaţi că şi noi avem o contribuţie la rangul pe care-l aveţi acum.

Dacă vreţi specialişti cu onoare, demnitate, pregătire şi caracter, căutaţi printe noi rezerviştii cu pregătire superioară adevarată, nu ce a facut acest izmenar vopsit în jurist, cu care vă sfătuiţi.
Doresc să vă revină mintea la cap şi simţul dreptăţii de jurist şi să ţineţi cont de ce v-am scris şi de ce spune si d-l col. Dogaru. Noi suntem de nădejde, nu trădătorii în frunte cu Oprea.

Dumnezeu să vă deschidă mintea şi sufletul. Vă doresc sănătate şi Sărbători fericite!
Nu vă doresc dezamăgirea care o simţim noi, rezerviştii minţiţi de toţi.

Mulţumesc pentru că aţi înţeles în sfârşit, să nu vă aliaţi cu UDMR. Din cei doi trădători a ramas totuşi UNPR.

Bălăşoiu Costică, Ploieşti"

am prezentat în replică, spre ştiinţa militarilor în rezervă şi în retragere, articolul:

"În atenţia militarilor care au trecut în viaţa civilă!"

Atenţie la „Traiectoria Est”, cel mai mare pericol pentru ţară!

http://mcppress.ro/forum/viewtopic.php?id=8204

Sursa MCP Press Agency, Mihai Georgevici