1

Topic: MESAJUL CONDUCĂTORULUI PATRIOT

ACCEPT REGULA EUROPEANĂ, DAR NU ÎN DETRIMENTUL ROMÂNILOR !

IMAGINI TELEVIZATE REFERITOARE LA POZIŢIA UNUI MARE COMANDANT AL ARMATEI / Generalul de armată ( rz ). Mircea Chelaru, fost Şef al Statului Major al Armatei / FAŢĂ DE SOARTA POPORULUI ROMÂN)
Categoria:

Ştiri şi politică
Etichete:

* COMUNICARE
    * PROTECTIE
    * LIBERTATE
    * MEDIATIZARE
    * PROGRES
    * PROSPERITATE

Licenţa:

Licenţă YouTube standard

http://www.youtube.com/watch?v=_XU7_-OM7V0

Sursa: MCP Press Agency, Ioan Cercel

Re: MESAJUL CONDUCĂTORULUI PATRIOT

Ma bucur ca este apreciata pozitia demna a domnului general Chelaru,un om respectat de toti,care a reusit sa inspaimante trantorii prin forta mintii si marea capacitate de munca.Desigur s-a lovit de o mafie puternica in ceea ce priveste executia preferentiala a sarcinilor de serviciu,notiune bine explicata plenului cadrelor marii unitati,de la care a fost numit in cea mai mare si grea functie militara.Cu acea ocazie a fost suficient sa raportez ca la Miercurea Ciuc sunt greutati datorita mafiei in indeplinirea ordinelor militare,iar dumnealui,a priceput rapid,a explicat mult mai bine decat as fi facut-o eu si a luat  masurile necesare.Din pacate ramasitelor mafiei nu am supravietuit nici eu(m-am ales cu toate geamurile sparte la apartament spre spaima familiei,intr-o noapte de iarna),apoi am plecat din sistem,si nu a supravietuit nici seful meu direct,comandantul marii unitati,un alt mare roman,domnul Caliman,care a fost schimbat din functie al doilea an.Ma doare nu ca am pierdut noi,ci ca a supravietuit si cine nu trebuia....Acum,dupa 12 ani,ma gandesc ca s-au petrecut la fel treburile in multe domenii de activitate!