1

Topic: Niky Cotelici - Sala Agronomiei Campionat de judo

Sursa:  MCP Press Agency: In exclusivitate
                                        Autor: Niky Cotelici
Cupa CSM Bucuresti 2019  la Judo
Inca de cu zori, sala Agronomiei vuia de glasurile vesele ale sportivilor, grave ale antrenorilor si autoritare ale organizatorilor.
Sportivi mai mari si mai mici, de la cluburile din Bucuresti si Republica Moldova, si-au intercut maiestria la prima editie a Cupei “CSM Bucuresti 2019  la Judo”, eveniment in premiera, organizat de CSM in colaborare cu Primaria Capitalei, asa cum ne informeaza dl Ionut Aron, Director General Adjunct al CSM.
Dintre cluburile bucurestene, s-a remarcat atat Clubul Steaua, condus de renumita sportiva Alina Dumitru, cat si CSS4, condus de dl Iacobini Adrian, prin performantele obtinute de sportivii : Tudor Mihai, 42 kg, locul I, Pana Maria, 40 kg, locul II si Cercel Sebastian, 38 kg.
Sportivii au fost pregatiti si asistati la meciuri de antrenorii clubului CSS4, Sensei Dulgheru Mihai, Senei Matei Valentin si Sensei Trasca Nicolae, toti detinatori ai centurii negre.
Fata de alte concursuri, m-a surprins placut organizarea exceptionala a competitiei si am vrut  sa aflu   parerea unui profesionist  in acest sens, respectiv  a  domnului  Valentin Matei, antrenor CSS4 :
-    Care este parerea dvs, referitor la modul de organizare al concursului, Sensei?
-    Nu pot sa am decat o parere pozitiva, i-am felicitat dealtfel si pe organizatori pentru acest turneu reusit.
-    Ce anume a fost diferit fata de alte concursuri?
-    Mi-au  atras atentia urmatoarele aspecte, care au dus la buna desfasurare a probelor: sportivii au luptat  individual, pe 4 suprafete simultan, modul in care au alternat categoriile de lupta, timpul de odihna suficient intre 2 meciuri si nu in ultimul rand, premierea.
-     Va multumesc, Sensei si felicit atat pe luptatori cat si pe dvs, antrenorii, care ati depus eforturi pentru a se atinge aceasta performanta! Mult success la viitoarele competitii!

https://scontent.fotp3-1.fna.fbcdn.net/ … e=5D4328D5