1

Topic: Niky Cotelici - Tenismena Teodora Stinga, frumusete si talent!

Sursa: MCP  Press Agency - Niky Cotelici

Tenismena Teodora Stinga, frumusete si talent!

Am cunoscut-o acum cativa ani pe Teodora Stinga si am constatat cu bucurie ca nici anii si nici munca asidua nu au schimbat-o cu nimic,  a ramas la fel de frumoasa, de vesela, calda  si blanda!
Am rugat-o pe Teo sa ne spune cateva cuvinte despre ea si despre tenis, in speranta ca si alti copii si tineri ii vor urma exemplul si vor face sport.
- Teodora Stinga este un nume cunoscut in lumea tenisului romanesc, joci de mult tenis?
- Am inceput sa joc tenis de la varsta de 5 ani, cu un an pauza, la 12 ani, din cauza unor probleme medicale.
-  Ce te-a determinat sa treci  de la amatori la profesioniști?  Tenisul este un sport dur?
-  Am trecut la profesionisti pentru ca tenisul a devenit un mod de viata, m-am îndrăgostit de tenis! Tenisul este un sport la fel
    de dur ca oricare alt sport, care presupune renuntarea la copilarie, la adolescenta, la mancare nesanatoasa , la cluburi si nopti
    pierdute. Dar pana la urma asta inseamna sanatate, nu? Si ce bine arata sportivii! Concluzie: nu, tenisul nu e un sport dur.
    Este sport!
-   Ai participat la multe campionate?
-   Da, am participat la multe campionate si am luat multe medalii la turneele interne. Pentru cele internationale inca muncesc si
     sper!
-  Le-ai recomanda tinerilor tenisul? De ce?
-  Sigur ca as recomanda tinerilor sa faca sport, tenis. Este o alta lume, mai curata, mai ambitioasa. Copiii mei sigur vor juca
    tenis.
-  Care sunt urmatoarele tale obiective?
-   Și. .obiective....am obiective dar prefer sa nu vorbesc despre asta. Dar daca le ating,  voi striga peste tot ca am reusit!

Multumim pentru cuvintele frumoase, Teo si iti dorim mult succes in activitatea ta sportiva! Sa ne umpli sufletele de bucurie si Imnul Romaniei sa fie intonat doar pentru tine!

https://scontent.fotp3-3.fna.fbcdn.net/ … e=59E87EC8