1

Topic: "Saracia a cuprins aproape intreaga Romanie”

In ajunul sarbatorilor de Sfintele Pasti, in ziua de 10 aprilie 2012 am trecut pe la sediul "ASOCIATIEI NATIONALE A PENSIONARILOR DIN ROMANIA", unde am avut o discutie de cateva minute cu domnul presedinte Stefan Dumitrescu.

De la presedintele Asociatiei am aflat lucruri interesante nu numai pentru pensionarii din tara noastra, dar si pentru cei care ne conduc tara in momentul de fata.

Astfel, am aflat ca:

- "exista de fiecare data si sponsori care au gandit mai mult cu sufletul si ne-au oferit diverse bunuri cu ocazia sarbatorilor de Pasti, de exemplu, produse alimentare, incaltaminte, articole de imbracaminte, etc.

- urmeaza sa pregatim un program artistic pentru pensionari, pentru a le descreti fruntile in aceasta perioada, mai ales ca, dupa cum stim pensiile lor sunt din ce in ce mai mici"

- "saracia a cuprins aproape intreaga Romanie” a afirmat printre altele, cu multa tristete si binenteles, amaraciune in suflet, presedintele ANPR, domnul Stefan Dumitrescu, care a incercat in mod sincer, asa cum il cunoastem, sa prezinte cu regret soarta pensionarilor si nu numai...

Video
Iata ce a declarat domnia sa in exclusivitate pentru MCP Press Agency cu cateva zile inainte de invierea Domnului nostru Iisus Hristos!

http://youtu.be/2dZbv02mZ2U

Sursa: MCP Press Agency, Mihai Georgevici